Gönderen Konu: a4 tech x7 - g800mu klavye sorunu.  (Okunma sayısı 5475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
a4 tech x7 - g800mu klavye sorunu.
« : Kasım 29, 2010, 07:14:16 ÖS »
A4 tech X7-G800MU model bi klavye aldım fakat laptopumda çalıştıramıyorum. Aldığım yere sorduğumda ps2 girişi var onda sadece bir tane dönüştürücü
alırsanız ps2->usb şeklinde olanlardan rahatça kullanırsınız dedi. Dediği şeyide aldık klavyedeki usb girişi filan kullanabiliyorum. Işık yanması gerek bi kaç noktada yanıyor fakat tuş takımı filan çalışmıyor. Bunu halletmenin bi yolu varmıdır acaba ? yardımcı olabilcek olan varsa çok sevinirim w7 home premium 32 bit kullanıyorum. usb girişlerinde herhangi bi sorun yok. Başka laptoptada dendim klavyeyi fakat olmadı fakat masaüstü bilgisayara bağlayınca canavar gibi çalışıyor. Aynı klavyenin faresindende aldım onda sorun yok gayet iyi çalışıyor.

http://www.akillifiyat.com/productimage/X7_G800MU_en_ucuz____x7_g800mu__175.jpg

Tipte bu. Sağ üstteki S v D tuşlarındaki ışıklar yanıyor. Klavye üzerindeki usb girişine taktığım şeyde açılıyor fakat klavye çalışmıyor  :-\

Bi süre oyunla alakam olmadığı için gerek kalmamıştı fakat klavyemi o zamandan beri laptopumda çalıştıramadım bu sorunu çözmeyi bilen varmı ? ps2->usb dönüştürücüde var sorun yok yani. Driverı yok bu sürümün kendi siteside dahil.

mağdurum  ::)
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2011, 09:34:09 ÖS Gönderen: Barlow. »

Çevrimdışı M.J

• # Yörünge Dışı
  • Üye
  • **
  • Faceless Void
    • E-Posta
Ynt: a4 tech x7 - g800mu klavye sorunu.
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2010, 07:16:01 ÖS »
Sağ üst tarafında S A gibi tuşlar var . Onlarla oynamış olma ihtimalin olabilir . Aynısından ben de kullanıyorum ve problem yok yani . Ama o tuşlarla farklı ayarlamalar yapabiliyorsun . Bir kontrol et istersen .
in massacre we trust .

Rikimaru Cui.
Ciara Cui.

Çevrimdışı Panraquezkov

• Kıdemli Üye
  • Scuderia .Tantuni
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2010, 07:26:31 ÖS »
Laptop alırken önce klavye ve ekran büyüklügüne bakarım ondan sonra sisteme göz atarım   .     en güzeli sen onu bi bilgisayarcıya götür atalay abiye o halleder  ;D ;D ;D adam 5sene önce formatı  60 a atıyodu onu kaça  yapar bilemem :P Şakası biyanada sen onu bi ver bilgisayarcıya deneyedeneye bulurlar uygun klavyeyi
This fire is out of control .

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2010, 07:28:30 ÖS »
Sağ üstteki ışıklı bölmelerin olduğu yerdeki S ,D tuşlarının olduğu yerdekiler dışında tuş çalışmıyor laptopa takınca fakat şimdi bi masaüstünde denedik sorunsuz çalışıyor ps2 girişinden takarsak. Bi türlü olduramadık laptopa.

Çevrimdışı II-T.i.n.a-II

• Kıdemli Üye
  • Putlaştırmadan
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2010, 07:46:30 ÖS »
Usb dönüştürücü ile klavyeni kullanmak istediğinde windows otomatik olarak kendi içerisinde bulunan bir driveri sisteme tanıttı.Bu driver, yeni takmış olduğun klavye ile uyumlu çalışmamakta veya ps2 den usb ye dönuş yaptığınız için problemler yaşıyor olabilir. ps2 den usb ye çevirici kullandığın için ve windowsun da usb sürücüleri yüklendiği için bu problemi yaşıyorsun diye düşünüyorum. klavyenın sürücülerini yüklemek lazım (eskiden klavyelerle birlikte disket sürücüleri verilirdi.)
Çevrimdışı.

Çevrimdışı The Biohazard

• # Yörünge Dışı
  • Kıdemli Üye
  • Patron - Padişah
    • The Biohazard
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2010, 08:27:33 ÖS »
senelerdir kullanıyom tık demedi :(

ayarını bozmuşsundur
Biz tek siz hepiniz.!

Eyşanı dolandırıp , aynı itemlerle savaşa gitmektir revo !
püuhuehue.

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2010, 11:03:32 ÖS »
Laptoptamı kullanıyorsunuz peki sorunsuz çalışanlar, M.J v Selo ?

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Kasım 30, 2010, 06:17:38 ÖS »
A4 tech X7-G800MU model bi klavye aldım fakat laptopumda çalıştıramıyorum. Aldığım yere sorduğumda ps2 girişi var onda sadece bir tane dönüştürücü
alırsanız ps2->usb şeklinde olanlardan rahatça kullanırsınız dedi. Dediği şeyide aldık klavyedeki usb girişi filan kullanabiliyorum. Işık yanması gerek bi kaç noktada yanıyor fakat tuş takımı filan çalışmıyor. Bunu halletmenin bi yolu varmıdır acaba ? yardımcı olabilcek olan varsa çok sevinirim w7 home premium 32 bit kullanıyorum. usb girişlerinde herhangi bi sorun yok. Başka laptoptada dendim klavyeyi fakat olmadı. Aynı klavyenin faresindende aldım onda sorun yok gayet iyi çalışıyor.

Tipte bu. Sağ üstteki S v D tuşlarındaki ışıklar yanıyor. Klavye üzerindeki usb girişine taktığım şeyde açılıyor fakat klavye çalışmıyor  :-\

Çevrimdışı M.J

• # Yörünge Dışı
  • Üye
  • **
  • Faceless Void
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 30, 2010, 07:21:16 ÖS »
Masaüstü benimkisi .
in massacre we trust .

Rikimaru Cui.
Ciara Cui.

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Kasım 30, 2010, 10:05:48 ÖS »
Benimki laptop bir dönüştürücü yardımıyla kullanmaya çalışıyorum fakat klavyeyi görmesine rağmen tuşları çalışmıyor S, D dışındakiler laptoptan oyunda bişeye benzemiyor zaten :) . Sağolun hepiniz.

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 23, 2011, 09:35:15 ÖS »
alırsanız ps2->usb şeklinde olanlardan rahatça kullanırsınız dedi. Dediği şeyide aldık klavyedeki usb girişi filan kullanabiliyorum. Işık yanması gerek bi kaç noktada yanıyor fakat tuş takımı filan çalışmıyor. Bunu halletmenin bi yolu varmıdır acaba ? yardımcı olabilcek olan varsa çok sevinirim w7 home premium 32 bit kullanıyorum. usb girişlerinde herhangi bi sorun yok. Başka laptoptada dendim klavyeyi fakat olmadı fakat masaüstü bilgisayara bağlayınca canavar gibi çalışıyor. Aynı klavyenin faresindende aldım onda sorun yok gayet iyi çalışıyor.

Tipte bu. Sağ üstteki S v D tuşlarındaki ışıklar yanıyor. Klavye üzerindeki usb girişine taktığım şeyde açılıyor fakat klavye çalışmıyor  :-\

Bi süre oyunla alakam olmadığı için gerek kalmamıştı fakat klavyemi o zamandan beri laptopumda çalıştıramadım bu sorunu çözmeyi bilen varmı ? ps2->usb dönüştürücüde var sorun yok yani. Driverı yok bu sürümün kendi siteside dahil.

mağdurum  ::)

hala çözüme ulaşmadı. ps2 girişli olduğu için usb dönüştürücü olmasına rağmen çalışmıyor yani sağ üstteki ışıklı bölmedeki S v D tuşlarını görüyor fakat başka fonksiyon yok.

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 23, 2011, 11:40:32 ÖS »
Usb dönüştürücü ile klavyeni kullanmak istediğinde windows otomatik olarak kendi içerisinde bulunan bir driveri sisteme tanıttı.Bu driver, yeni takmış olduğun klavye ile uyumlu çalışmamakta veya ps2 den usb ye dönuş yaptığınız için problemler yaşıyor olabilir. ps2 den usb ye çevirici kullandığın için ve windowsun da usb sürücüleri yüklendiği için bu problemi yaşıyorsun diye düşünüyorum. klavyenın sürücülerini yüklemek lazım (eskiden klavyelerle birlikte disket sürücüleri verilirdi.)

klavyeyle birlikte sürücü verilmedi ama büyük ihtimal senin dediğin şey yüzünden oluyor Enes. Fakat nasıl düzeltceğimi bilmiyorum

Çevrimdışı Excuse me?

• # Yörünge Dışı
  • Üye
  • **
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Şubat 23, 2011, 11:47:22 ÖS »
x7
Katanas are surrounded with mythic resonance and some few swordsmiths, such as Muramasa and Masamune, have become more famous than the warriors who wielded their creations.

Çevrimdışı Barlow.

• Kıdemli Üye
  • * Chronicles Company.
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 24, 2011, 12:02:19 ÖÖ »
excuse me ?

Çevrimdışı Excuse me?

• # Yörünge Dışı
  • Üye
  • **
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Şubat 24, 2011, 12:19:59 ÖÖ »
Pardon ya ben yanlış yazmışım.
Güncellemeleri açıp güncelleştir otomatik tanıyor.
Katanas are surrounded with mythic resonance and some few swordsmiths, such as Muramasa and Masamune, have become more famous than the warriors who wielded their creations.