Revolution UO

Revolution

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Robert

• ~
  • 1548
Ynt: Revolution 16
« Yanıtla #45 : 16 Şubat 2016, 18:30:30 »

Indırme ıslemı sırasında su hata ıle karsılastım.
Dosya bizim sunucularımızda bulunmadığı için müdahale edemiyoruz, tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı Modrei

• Üye
  • **
  • 104
  • b4p tH3 k3nK !
    • E-Posta
« Yanıtla #46 : 16 Şubat 2016, 18:31:55 »

Indırme ıslemı sırasında su hata ıle karsılastım.

http://www.freedownloadmanager.org/

Bununla indirin.Yarıda kalsa da devam eder.

Problem bu.

Aynı sorun.
İhtiyar DW
Kain Cuiviene
Modrei De'mour

Çevrimdışı cBlack

• ~
  • 5179
« Yanıtla #47 : 16 Şubat 2016, 19:11:51 »

Cozumu yazıldıysa gormedım ama su revo16'yı tıklayınca su sorunla karsılasıyorum.

Ek bilgi linkine tıklayıp oradan çalıştırın demelisiniz.

Çevrimdışı cBlack

• ~
  • 5179
« Yanıtla #48 : 16 Şubat 2016, 22:42:54 »
ultima online ***'s legacy versiyonunda Client daha akıcı ve koşmalarda sıkıntı yok.

Sizin önerdiğiniz Ultima online 2d client versiyonunda cok kasıyor gibi koşma oluyor ve Yazı fonunu degistirme kısmı çalışmıyor yazı degisik gozukuyor ve degistiremiyoruz

Yazı değişikliği için optionsda sağdan 4. (UO logosu olan) sekmeye gelip. komple aşağı inin orada yazı ayarları var oradan değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı SlvdR

• Üye
  • **
  • 284
« Yanıtla #49 : 17 Şubat 2016, 00:29:28 »

Gayet başarılı bir mix versiyon olmuş gibi görünüyor.. (2x-6x)
bundan önceki Revolution x versiyonlarının üstüne pek birşey eklenenip ilerlenmiyordu.. bu şekilde yeni atraksiyonlar hem daha kolay hemde daha hızlı olacak muhtemelen... kolay gelsin.

- Mouse' daki DPI algılıyor - imlecin bir sag bir sola kayma saçmalıgını - uzun yıllardan sonra ilk defa normal olması gereken şekliyle gördüm.

- bununla beraber aklıma gelmişken ekranda bazen dalgalanma oluyor sebebi nedir acaba ?

TEMSİLİ

Çevrimdışı Cardinal

• Kıdemli Üye
  • 1233
  • Önce İnsan.
« Yanıtla #50 : 17 Şubat 2016, 01:20:00 »
Merhaba,
Makrolarımı ayarlayıp oradan oraya aktaramadım başarabilen güzel bi şekilde açıklayabilir mi?
Olaylara karışmayın beladan'da uzak durun.

Çevrimdışı Miranda

• Kıdemli Üye
  • 1143
  • Mylove
« Yanıtla #51 : 17 Şubat 2016, 01:25:44 »
Merhaba,
Makrolarımı ayarlayıp oradan oraya aktaramadım başarabilen güzel bi şekilde açıklayabilir mi?

copy paste yaptım oldu.Yalnız dikkat edin rev16 nın içinde desktop aramayın ultima online ın içindeki desktop'a atıcaksınız

Çevrimdışı pennstate

• Yeni Üye
  • *
  • 26
« Yanıtla #52 : 17 Şubat 2016, 03:07:47 »
yapamadım abi ben.
kopyaladım 8-9 tane klasör oldu değişik karışık oldu.

Revolution 10 klasörünün içinde bulunan Desktop klasörünü copyalayıp, Local Disk (C:)/Program Files (x86)/ EA Games/Ultima Online 2D Client altında bulunan Desktop'ı silip, yerine kopyamalısın. Daha sonra aynı uzantıya yeni kopyaladığın Desktop klasörüne (yani eski makroların olan yeni Desktop klasörü) girip, her karakterin için ayrı ayrı .203 uzantılarını silersen çalışıyor.

Örnek olarak: makrolar.txt.203 uzantısının adını makrolar.txt yapmalısın.

Çevrimdışı Cardinal

• Kıdemli Üye
  • 1233
  • Önce İnsan.
« Yanıtla #53 : 17 Şubat 2016, 03:11:55 »
Revolution 10 klasörünün içinde bulunan Desktop klasörünü copyalayıp, Local Disk (C:)/Program Files (x86)/ EA Games/Ultima Online 2D Client altında bulunan Desktop'ı silip, yerine kopyamalısın. Daha sonra aynı uzantıya yeni kopyaladığın Desktop klasörüne (yani eski makroların olan yeni Desktop klasörü) girip, her karakterin için ayrı ayrı .203 uzantılarını silersen çalışıyor.

yarın deneyecegim teşekkür ederim.
Olaylara karışmayın beladan'da uzak durun.

Çevrimdışı mac

• Yeni Üye
  • *
  • 49
    • E-Posta
« Yanıtla #54 : 17 Şubat 2016, 08:34:40 »
Başarılı. Güzel olmuş. Daha akıcı.

Çevrimdışı Robert

• ~
  • 1548
« Yanıtla #55 : 17 Şubat 2016, 11:19:49 »

Desktop klasörünü kopyalamak Revolution 10'a özel ayarlarıda aktarabileceği için bu işlemi önermiyoruz sadece macros.txt.203'ü kopyalayıp sonundaki ".203" uzantısını silmeniz daha iyi sonuçlar verecektir.

Çevrimdışı Schindler

• Üye
  • **
  • 699
  • Veliaht Of Do'Urden - Cehennet Do'urden (Kael)
    • E-Posta
« Yanıtla #56 : 17 Şubat 2016, 11:52:48 »
Sn.Robert;
Makrolarımı bir türlü ayarlayamadım mümkün ise uzaktan bağlanıp halledebilir miyiz?

Revo 10 daki desktop klasörüne gir, macrolarını taşımak istediğin karakter klasörüne girip macrosu not pat ile aç. İÇindekileri kopyala, Kurduğun ultima online (revo16 değil) klasöründeki desktop'u açıp  macrolarını taşımak istediğin karakterin macrosunun içine yapıştır.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2016, 11:53:56 Gönderen: Schindler »
ォ          The Do Urden            ォ
               ⎝⏠⏝⏠⎠           

Kimin ne olduğunu bilmesi gerekenler biliyor. Varsın gerisi kendi bildiği gibi bilsin.

« Yanıtla #57 : 17 Şubat 2016, 12:27:33 »
TEMSİLİ

Bahsettiğin şeyi kal ort olurken koşmaya çalışırken yaşıyorum.Acaba sende aynı şeyi mi yapıyorsun?
Bu arada çalamadığımı da yakarım yine alırım rahat ol.

Çevrimdışı Exden

• Üye
  • **
  • 412
  • * Exden Furboe *
    • * Exden Furboe * Vendor
« Yanıtla #58 : 17 Şubat 2016, 12:29:05 »
Sn.Robert;
Makrolarımı bir türlü ayarlayamadım mümkün ise uzaktan bağlanıp halledebilir miyiz?

\Revolution 10\Desktop\"accountname"\Revolution\"charactername"

içindeki dosyaları

\Ultima Online 2D Client\Desktop\"accountname"\Revolution\"charactername"

klasörüne kopyalayın.

Bu klasördeki tüm dosyaları şu şekilde değiştirin;

chardata.mul.203       ->       chardata.mul
desktop.uos.203       ->       desktop.uos
macros.txt.203       ->       macros2d.txt
skillgrp.mul       elleme
uo.cfg.203       ->       uo.cfg

İşlem tamamdır.

Çevrimdışı SlvdR

• Üye
  • **
  • 284
« Yanıtla #59 : 17 Şubat 2016, 14:51:01 »
Bahsettiğin şeyi kal ort olurken koşmaya çalışırken yaşıyorum.Acaba sende aynı şeyi mi yapıyorsun?

evet dalgalanma oluyor kal ort olmaya gerek yok daha önceden de ara sıra oluyordu.. ekranın frame de bir yavaşlama oluyor.. hazır sorunlar yazılıp çizilip çözüm aranıyor bu başlıkta bunuda aradan çıkartsak güzel olacak.

ayrıca options ta GPU - video cards ile ilgi bir seçenek oludugunu hatirliyorum demek ki bununla ilgili UO nun içinde bir çözüm altyapısında var..