Revolution UO

Forum kuralları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Robert

  • ~
  • *****
  • 1548
Forum kuralları
« : 04 Nisan 2016, 13:04:47 »
Genel hususlara yönelik kurallar

- Bu platform Revolution oyun sunucularının forumlarıdır.
- Forumda yazılan her yazı bizzat üyenin kendisini temsil eder.
- Kişi kurum ya da kuruluşlara hakaret etmek forum hesabınızın kapatılmasına neden olur.
- Aşağılayıcı, müstehcen, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne aykırı, etik kurallara uymayan ve kanunlarla çelişecek her türlü yazı ve yazıların sahibi yazmış olduklarıyla birlikte forumdan uzaklaştırılır.
- Forum hesabınızın ceza alması durumunda oyun hesabınızda bu cezadan etkilenir.

(04.04.2016)
- Forumlarımız üzerinde, reel parayla oyun içi öğelere değer biçilmesi konusunda bildirim veya şikayette bulunulması, bu konunun dile getirilmesi yasaktır. Bu kuralın ilk ihlali hesap kapanmasıyla sonuçlanır. Bildirimler için lütfen abuse@revolutionuo.net adresine e-posta gönderiniz.

- Kullanıcılar aralarında saygılı olmak zorundadırlar. Bir kullanıcının başka bir kullanıcıya taciz, tehdit gibi unsurlarda bulunması forumdan uzaklaştırma sebebidir.
- Revolution Uo forumlarında hiç bir şekilde din,dil,ırk,cinsiyet ayrımı yapılamaz. Yapılmasına müsade edilmez.
- Forumda verdiğiniz kişisel bilgilerin gerçek olmaması hesabınızın silinmesine sebep olabilir. (örn: Adım samuel 75 yaşındayım bekarım)
- Birden fazla forum hesabına sahip olduğu tespit edilen kullanıcıların tüm hesaplarıyla birlikte yazmış oldukları yazılar silinir.
- Revolution Uo forumlarında, kişisel tartışmalar Revolution Uo forumları bünyesindeki P.M. fasilitesi aracılığıyla yapılmalıdır. Konu içinde alalen yapılan "kişisel" tartışmalara cezai işlem uygulanır.
- Forum kullanıcıları, yazılarını yazarken "empati" unsurunu göz önünde bulundurmalı, karşısındaki bireyin de kendisi gibi düşünen bir canlı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır
- Forum kullanıcıları, forum kuralları dahilinde yazılan, her türlü görüş ve düşünceye fikirlerine ters düşse dahi saygı göstermekle yükümlüdür.
- Forum kullanıcıları, başlık açarken en fazla baş harfleri büyük olarak başlık açabilirler. Kelimenin tamamının büyük harften oluşması veya noktalama işaretlerinin birden fazla kullanılması durumunda başlık açan kullanıcıya ilk uyarı verilir,  devam etmesi durumunda ise hesabı kapatılır.
- Küfür içerikli ekran görüntüsü koymak yasaktır. İlk kez yapanlar 1. uyarısını alır tekrarı halinde hesabı kapatılır.
- Sunucu ve Yetkililer hakkında yalan, yanlış bilgi veren veya suçlayan kişilerin hesapları uyarısız olarak kapatılır.
- Forum kullanıcılarının, konular hakkında lüzumsuz bir şekilde cevap yazmaları durumunda hesapları uyarısız olarak kapatılır.
- Revolution UO forumu içersinde türkçe yazım kurallarına dikkat edilmelidir. dikkat etmeyen kişiler için ilk uyarı verilir, devam etmesi durumunda ise hesabı kapatılır. (07.04.2010)
- Konularda gereksiz yere tartışma çıkaranlar laf sokma yarışına girenlere müsama gösterilmeyecek gerekli yaptırım anında uygulanacaktır.(07.12.2010)
-Terorist grupların , Terorist başlarının vb. gibi ülkemizde ya da diğer ülkelerde bilinen bölücü grupların ya da kişilerin isimleri ve resimleri ile forumda üyelik almamalısınız. Alsanız dahi hesabınız sorgusuz sualsiz kapatılacaktır. (Bu duruma istinaden hala bu tarz kullanıcı adları, resimleri kullanmaya devam eden kişiler hakkında Savcılığa Suç Duyurusu'nda bulunulacaktır.)
- Sunucu hakkında soyut, herhangi bir sonuca bağlanmayan, sunucunun niteliğine zarar verecek, şekilde yapılan yorum ve şikayetler uyarısız olarak silinir. Tekrarı halinde uyarı verilir. ilk uyarılarını almış kişilerin ise hesapları kapatılır. (03.10.2011)
- RevolutionUo forumlarında artık 1. küfür direk hesap kapatma sebebidir. Argo kelimeler hakaret içerikli kelimeler ise 1. uyarı tekrarı halinde hesap kapatma olacaktır. Artık küfür ve hakarete karşı çok daha katı bir yönetim uygulanacaktır. (15.05.2012)
- Oyuncular ile ilgili olan ''kara liste'' gibi başlıkların açılmasına bir daha izin verilmeyecektir. Son yaşanan sıkıntılar ve başlıktaki iletilerden gönderilen raporlardan anladık ki kimse durum ispatı yapmıyor/yapamıyor. (28.02.2016)
- Oyun için resim paylaşan kişilerin, kendi hesap ismi dışında bir yeri karalaması veya kapatarak resim paylaşması yasaklanmıştır. Resim paylaşacak arkadaşların bu kriterlere uygun paylaşım yapması gerekmektedir. Bu sadece oyun için getirilen bir maddedir. (28.02.2016)
-  Defalarca hakaret ve küfür edip hesabı kapatılan kişilerin tekrar foruma üye olması durumunda belli bir süre hesapları hemen kapatılabilecektir. (28.02.2016)

Revolution Uo Forum Yönetimine Dair Hususlar

- Revolution Uo oyun sunucuları ve forumları iç işleyişinde demokrasi taahhüt etmeyen bir komünitedir.
- Her mesajınız ve sitede yaptığınız tüm işlemlerde IP adresiniz olası suçları engellemek amacıyla kaydedilmektedir.
- Revolution Uo forum moderatörlerinin yaptıkları cezai işlemlerde kullanıcılara bilgi ve hesap vermek zorunluluğu yoktur. Bir moderatör ancak üstüne bilgi ve hesap vermekle yükümlüdür.
- Forumda verdiğiniz kişisel bilgiler olası hukuki bir durumda yargı organları dışında 3. şahıslarla paylaşılmaz.
- Forum yöneticileri kuralların öngördüğü şekilde kullanıcı hesapları üzerinde yapılacak her türlü işlem hakkına sahiptir.

Revolution Uo forumlarında yazan her kullanıcı yukarıdaki şartları okumuş, özümsemiş ve kabul etmiş sayılır.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2016, 18:45:01 Gönderen: Beşiktaş J.K »