Revolution | Ultima Online Shard
ANA SAYFA
KAYIT
DOSYALAR
FORUM
HARİTA

Etkinlik Sistemi

27.12.2015
Eths
Şuan 1vs1 turnuvalarla ve bomberman, GM topuk, capture the flag vb. etkinlikler için aktiftir ve 24 saat sürekli hale getirilecektir.

 

Sistem her etkinliği saatin 20. dakikasında başlatmak üzre programlanmıştır, 10. dakikada oyun içinde duyurusu yapılır ve oyuncuların katılımı beklenir. 

".etkinlik" komutuyla günlük etkinlik programına ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik programından istediğiniz etkinliğin menüsüne girerek, o etkinliğin kurallarını okuyabilir, oyuncu puanlarını inceleyebilir, bir arkadaşınızın ismini girerek onun puan durumu hakkında bilgi alabilir, aktif bir etkinlikte oyuncuların üzerlerinde ve çantalarındaki eşyaları inceleyebilirsiniz.

Kurallar hakkında detaylı bilgi

Yağmalama (loot): Açık veya kapalı olabilir, açık olduğu takdirde yendiğiniz rakiplerin varlığı bankanıza bir çanta içinde aktarılır. 

Binek kullanımı: Yasak veya izinli olabilir, burda sanırım açıklamak gereken birşey yok... 

Zehirleme: Tamamen serbest, silaha sürülmesi kısıtlanmış veya tamamen yasak olabilir. 

Katılım ücreti: Etkinliğe katılabilmeniz için bankanıza olması gereken altın miktarını belirtir. 

Toplanan para: Etkinliğe katılan oyunculardan toplanan altınlardır, belirtilen tarihlerde oyunculara ödüllerin dağıtılmasında kullanılır. 

Ödül dağıtımı: Her ayın belirten günlerinde etkinlik puanları sıfırlanır ve ödüller 3.ye toplanan paranın 1/6 sı, 2.ye toplanan paranın 1/3 ü ve 1.ye toplanan paranın 1/2 si olmak üzere dağıtılır.