Revolution | Ultima Online Shard
ANA SAYFA
KAYIT
DOSYALAR
FORUM
HARİTA

Hesabınız Hakkında

14.01.2012
cBlack

Değerli Revolution Oyuncuları
Kuruluşumuzdan bu yana 3. yılımızın bize vermiş olduğu gurur,onur ve mutluluğu içerisinde yolumuza devam etmekteyiz.Bu süreç içerisinde sunucumuzun gelişmesinde büyük emeği bulunan siz değerli player’larımıza bir kez daha teşekkürü bir borç biliriz.
Bu başlığımızın altında sunucunun en büyük temel direklerinden biri olan hesaplar, hesap sistemi ve Revolution’daki bir takım hesapişlemlerini açıklamak istiyorum sizlere. Umarım yapıcağım ayrıntılı açıklamalar bundan sonra sunucumuzda yer almak isteyen arkadaşlarımıza ve bundan önce bizimle olan arkadaşlarımız için yararlı olur.
Bugüne kadar alınan bir çok karar,yaratılan bir çok kural kimi zaman bilgi eksikliği,kimi zaman tespit eksikliği,kimi zaman ise çeşitli sebeplerden dolayı uygulama eksikliğine dönüşmüş olabilir.Ancak şunu bilmenizi isteriz ki,özellikle bu aydan sonra alınıcak bazı kararlar Revolution’daki ciddiyeti,prensipleri ve özveriyi sizlere,sizler için bir kez daha hatırlatıcaktır.
Aşağıda verilicek açıklamaları lütfen atlamadan,ayrıntılı bir şekilde okuyunuz.

Revolution Sunucusunda Hesap Alımı
Revolution sunucusunda hesap alımları otomatik şekilde yapılmaktadır.
www.revolutionuo.net adresinden Kayıt ol linkine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelicektir.

Bu penceredeki bilgileri eksiksiz doldurmanız hesabınız gelicekteki güvenliği ve sizin oyun güvenliğiniz açısından son derece hassas ve önemlidir.
Ad,Soyad kısmından son kutuya kadar hepsinin size ait olan bilgiler olmasından ve her zaman hatırlayabiliceğinizden emin olmalısınız.Aksi halde ileride yaşayabileceğiniz problemlerde Staff’ın (Hesap accYetkilileri) size yardımcı olması imkansız duruma gelicektir.

Bölüm 1
Öncelikle Ad ve Soyad kısmının kesinlikle doğru şekilde doldurulmasını tavsiye ediyoruz.Ardından kullanıcı adı kısmında oyun içinde kullanıcağınız kullanıcı adını seçmeniz gerekmektedir.Burda size tavsiyemiz kullanıcı adınız sadece rakamlardan veya sadece hârflerden oluşturmamanız olucaktır.Hesap güvenliğiniz açısından 5 karakterden az olmamak üzere hârf ve rakam variasyonlarından oluşturduğunuz bir hesap ismi sizin için ideal olucaktır.Unutmamanız gereken yegane konulardan biri ise bu kullanıcı adında veya hesap işlemlerinin hiçbirinde asla “Türkçe” karakter kullanmayacağınız olmalıdır.Aksi halde hesap otomatik olarak geçersiz sayılır veya değiştirdiğiniz her hangi bir bilgi(pin,güvenlik kodu vb) oyun içerisinde aktif hale gelmez.

Bölüm 2
Bu kısımdan sonra ise önümüzde en önemli kısım ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.
Şifre. Şifreler hesabınız açısından son derece önemlidir.Şifrenizi doğru kullanmak,yerinde kullanmak ve güvenli kullanmakta bir o kadar önemlidir.Son senelerde Ultima Online dünyasının genişlemesi nedeniyle şifreler konusunda doğan sıkıntılar gittikçe artmıştır.Şöyle bir örnek vermemiz gerekirse bizim sunucumuzda hack vb olaylar için günde almış olduğumuz başvuru sayısı 10-15 in üzerindedir.Bu rakam ürkütücüdür ve git gide artmaktadır.Her ne kadar bir oyun içerisinde “zaman geçirmek” amacındada olunsa hiç kimse hiç kimsenin mağdur olması düşünülemez.Peki bu durumda şifreler için ne yapmamız gereklidir?
Şifreler ve şifrelerin güvenliği için yapmamız gerekenler;

• Şifrenizi sitede istenmiş olan kurallara göre girmelisiniz.
• Şifrenizin 1. karakterini kesinlikle “harf” olarak girmelisiniz.
• Şifreniz “harf” ve “rakam” karışımından olmalıdır.Bu ilerisi için size kolaylık sağlıyacaktır.
• Şifreniz aklınızda tutabiliceğiniz ve güvenli bir şifre olmalıdır.

Şifrenizin Güvenliği İçin
• Öncelikle ister arkadaşınız,ister kardeşiniz isterse 1. dereceden akrabalarınız olsun şifrenizi hiç kimseyle kesinlikle ama kesinlikle paylaşmamanız gerektiğini sizlere hatırlatmak istiyoruz.Şahet unutmamanız gereken konu sizin hesabınızla yapılan herhangi bir işlem,itam vb durumlardan sadece ve sadece sizin hesabınız sorumludur ve hesabı kimin kullandığı Staff’ı kesinlikle etkilemez.
• İnternet kafeler,taşınabilir bilgisaylar,misafirliğe gittiğiniz evler veya toplu halde bulunduğunuz ortamlarda şifrenizi kullanırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir.
İnternet kafelerde kullanılan çeşitli programlar(key logger vb) hesap bilgilerinizi kaydedebilir ve daha sonra başka şahısların eline geçmesine neden olabilir.

Taşınabilir bilgisayarlar veya misafirliğe gittiğiniz evlerde ise “launch pad” adlı hesap ismi client ve şifrenizi kaydetmeye yarıyan bir program kullanılmadığından emin olmalısınız.Bu programa kesinlikle bilgilerinizi girmemelisiniz.

Aynı şekilde toplu halde bulunulan yerlerde,arkadaşlarınızla beraber sunucuya bağlanırken şifrenizi son derece gizli tutmalısınız.Unutmamalısınızki sizin emeğiniz başkası için sizin verdiğiniz önemi taşımayabilir.
• Bilgisayarınıza oyun içerisinde yararlı olur,binek dupe (aynı binekten birkaç tane çoğaltılması) işinde kullanırsın,macro için kullanırsın vb şeklinde Messenger,e-mail,icq vb iletişim programlarından gönderilen hiçbir dosyayı kabul etmeyiniz.Etseniz bile kesinlikle açmadan siliniz.Özellikle üzerinde belirsiz iconlar gördüğünüz dosyalardan şiddetle kaçınınız.

Örnek: Arkadaşınız size 30 ile 110 kb arasında değişen bir dosya gönderdi ve üzerinde herhangi bir icon yok yada değiştirilmiş winrar iconu vb bir icon bulunuyor.Bu dosyayı açtığınızda eğer karşınıza hiçbir şey gelmiyor bir işlem ortaya çıkmıyorsa kesinlikle oyundan çıkmadan önce şifrenizi ve diğer bütün bilgilerinizi değiştirmelisiniz.Ancak bu bilgileri siteden değiştirdikten sonra 1 saat oyun içerisinde kalmaya devam etmelisiniz.Şifreniz aktif hale geldiğinde yeni şifrenizle tekrar oyuna bağlanmadan önce kesinlikle bilgisayarınıza format atmalısınız.Eğer yeni şifreyle oyuna bağlanırsanız yeni şifrenizde karşı tarafta dosyayı size göndermiş şahsın eline geçicek ve dolayısıyla hesabınız ele geçirilicektir.Özellikle dikkat etmeniz gereken konulardan biriside budur.

Bölüm 3
Üçüncü kısmımızda ise oyun içerisinde hesabınızı bir kademe daha koruma altına alıcak bir sistem bulunmaktadır.Bu sisteme “PIN” adı verilmektedir. “PIN” kelimesinin açılımı Personal Identification Number olarak geçer.Bu açılım Türkçe’de Kişisel kimlik numarası anlamına gelmektedir.

Peki PIN ne işe yarar?
Bu özel numara aslında hesabınızla ilgili bir çok işlemde aktif rol oynar.
• Oyuna giriş esnasında size sorulucak ilk bilgidir.
• Oyun içerisinde “.karaktersil, .skilldusur” komutlarında kullanılabilinir.
• Hesap işlemlerinde şifrenizi değiştirirken, unuttuğunuz kaybettiğiniz bilgileri e-mail adresine isterken vb durumlarda kullanılabilinir.
• Oyun içerisinde bankanızı açma esnasında kullanılabinir.
• Hack vb durumlarda hesap yetkililerinin sizden talep etmeleri durumunda söylemeniz sizin için büyük avantaj taşır.

Ya PIN numarası kullanmak istemiyorsam?
Pin numarası kullanmak istememeniz durumunda ise sizin için riskli bir sürecin başındasınız demektir.Şifreniz ele geçirildiği takdirde pin numarası kullanmadığınız için bütün bilgileriniz değiştirilebilir,oyun içerisindeki karakterlerinize zarar gelebilir ve hatta bütün kazançlarınızı kaybedebilirsiniz.Böyle bir durumda ise kaybettiklerinizin size geri verilmesi gibi bir şey söz konusu dahi değildir.

PIN numarasının yapılandırılmasında dikkat edilmesi gerekenler
• Öncelikle pin numaranızı şu ana kadar yapılandırmadıysanız kesinlikle güvenli bir şekilde yapılandırmanız gerekmektedir.
• Eğer pin numaranızı yapılandırdıysanız,pin numaranızı değiştiriniz.Bu değiştirmeyi istememezdeki sebep sunucumuz hesap problemleri açısından yeni bir sistem geliştirmiş ve konuyla ilgili 2 kişi görev almıştır.Bu süreç içerisinde eski pin kodlarının bu sistemde doğru şekilde yer alması için değiştirmeniz önerilir.
• Pin kodunuz mutlaka başında “hârf” olucak şekilde yapılandırılmalıdır.Unutmayınızki başında rakamlar olan Pin kodlarını sistemde görememekteyiz.Dolayısıyla pin kodunuzun 1. karakterinin “hârf” olduğuna özellikle dikkat ediniz.
• Pin kodlarınızı başı “harf” geriye kalan kısmını ise ister rakam,ister karışık şekilde girebilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken husus Türkçe karakter kullanmamanız.

Bölüm 4
Bu kısımda sitemizde işlem yapabilmeniz için geliştirilmiş bir diğer kod’dan bahsetmek istiyoruz.Güvenlik Kodu.Bu kod web sitemizde hesabınız ile ilgili her türlü işlem esnasında sizden istenecektir.Kodu şifre ve pin numaranızdan farklı yapılandırmanız hesabınızın güvenliğini 2. defa arttırıcaktır.Yine hack,vb olaylar esnasında oyun içinde bilgileriniz alınırken bu kod sizden Hesap Yetkilileri tarafından talep edilebilir.Kodun doğrulanması hesabın size ait olduğu konusunda bir kanaat daha yaratıcaktır.Bu yüzden bu kod üzerinde hassasiyet ile durmanızı öneririz.

Güvenlik Kodu yapılandırılmasında dikkat edilmesi gerekenler
• Öncelikle bir güvenlik kodunuzun olması kesinlikle hesap güvenliğinizi arttırıcaktır.Dolayısıyla lütfen kendinize bir güvenlik kodu oluşturun.
• Güvenlik kodu aynen PIN kodunda olduğu gibi başında “hârf” geriye kalan kısmı rakam veya karışık şekilde oluşturulmalıdır.Aksi halde güvenlik kodunuz hakkında bilgi sahibi olmamız olanaksız hale gelicektir.

• Güvenlik kodunuzun oluşturmuş olduğunuz PIN numarası ve şifreniz ile aynı olmamasına özenle dikkat ediniz.Şahet hack gibi bir durum söz konusu olursa bu kod hesabınızın güvenliğinde birebir rol oynayacaktır.Unutmayınız ki bu tip önlemlerin hepsi sizin güvenliğiniz amacıyla alınmıştır.

Bölüm 5
Hesaplarla ilgili hemen hemen hergün pg ,e-mail, özel mesaj aldığımız bir diğer konu ise e-mail adresleri.Hesap alınırken özenle dikkat edilmesi gereken faktörlerden biriside e-mail adresleridir.Aslında herhangi bir siteden ücretsiz şekilde 5 dakika içerisinde temin edebileceğiniz e-mail adresleri kimi zaman zaman aşımı,kimi zaman ise şifrelerin unutulması,adreslerin kaybolması gibi durumlardan dolayı geçerliliklerini yitiriyorlar.Böyle bir durumda sizlere yardımcı olmamız git gide zorlaşıyor.Bu yüzden emin olduğunuz,güvenilir ve uzun süredir hizmet veren siteleri kullanmanız önerilir.Hatta mümkünse bu mail adresleri ücretle temin ettiğiniz özel adresler olabilirse sizin için ileride problem çıkarmayacaktır.

E-Mail ile ilgili problemlerden bazıları
• E-mail’ın şifresini unuttum ve geri alamıyorum.(en klasik problem)
• E-mail’ım zaman aşımına uğradı ve artık kullanılmıyor.
• E-mail’ı aldığım web sitesi kapatılmış,mail’larıma ulaşamıyorum.
• Hesap bilgilerimi mail adresime yolladım ancak gelmedi.Bi kaç kere denedim sonuç aynı.

Burada bahsettiğimiz problemlerin hepsi 4. şık hariç eksikliklerden dolayı kaynaklanan problemlerdir.Dolayısıyla bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

4.Şıkta ise üç çeşit sorunla karşı karşıya olabilirsiniz:

İlki mail adresinizde spam filtresi olarak adlandırdığımız filtre mevcut olabilir.Bu filtre bazı gereksiz maillar ile birlikte public yani genel,bir çok kullanıcının kullandığı web sitelerinin gönderdiği maillarıda filtre kutusuna yani junk mail kutusuna atabilir.Lütfen junk maillarınızı kontrol etmeyi unutmayınız.

İkinci şık sunucu veritabanından kaynaklanan bir problem olabilir.Sorun genel ise bildirimesinde yarar vardır.

Üçüncü şıkta ise mail adresinizde veri alım-gönderim sorunu olabilir.Bu yüzden profosyonel çalışan servislerden mail tahsis etmeniz(mümkünse ücretli) şiddetle tavsiye edilir.

Bilgilerinizi e-mail yoluyla isteyebilme
Hesap bilgileriniz hakkında herhangi bir kayıp,unutma vb durumda bütün bilgilerinizi e-mail yoluyla tekrar edinebilirsiniz.Böyle bir durumda 2 çeşit mail adresinizi kullanabilirsiniz.
1. Kayıt olurken girmiş olduğunuz mail adresiniz
2. Kayıt olduktan sonra bilgilerinize eklemiş olduğunuz diğer mail adresiniz.

Peki bilgilerinizi nasıl e-mail adresine istiyiceksiniz?
Öncelikle www.revolutionuo.net adresinden Hesap işlemleri link’ini tıklamalısınız.Ardından eğer şifrenizi biliyorsanız kullanıcı adı ve şifrenizi girmelisiniz.Bilmiyorsanız “şifremi unuttum” linkine tıklamalısınız ve yukarıda belirtilen 2 mail adresinen birini girmelisiniz.Sonrasında hesap bilgileriniz girmiş olduğunuz mail adresine iletilicektir.

Mail adreslerimi giriyorum ancak kabul etmiyor?
İşte böyle bir durumda bu yazımızın başından beri açıklanan her türlü işlemi doğru şekilde yerine getirdiyseniz durumu Hesap Yetkililerini aktarmanız gerekmektedir.Hesap Yetkilileri ve yapılıcak işlemler konusunda gerekli bilgiler ileriki bölümlerde yazmaktadır.

Bölüm 6
T.C Kimlik Numaranız ve GSM No

Bu iki bilginin sizden istenmesindeki tek sebep hesabınız ile ilgili bir hack probleminde sizinle irtibata geçebilmektir.Bu irtibattan kastımız cep telefonu yoluyla sizi aramak veya size kısa mesaj göndermek değildir.Bize başvurduğunuz takdirde bilgilerinizi teyit etmek amacıyla bu iki numara bize yardımcı olucaktır.Basit ama çok fonksiyonlu olan bu iki numarayla bile hesabınız hakkında bize bir çok bilgiyi aktarabilirsiniz.Hesabınızın size ait olup olmadığını bu iki numara ve bir takım bilgiler ile ispatlayabilir ve kaybettiğiniz hesabınızı geri alabilirsiniz.Dolayısıyla bu iki numarayı en doğru şekilde girmek sizin lehinize olucaktır.

Önemli Not: Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız ve Cep telefonu bilgileriniz tamamiyle saklı kalıcak olup hiçbir şekilde dışarıya bilgisi verilmeyecektir.Bu numaralar ile sunucumuzun herhangi bir bağlantısının bulunmadığını tekrar hatırlatarak sadece güvenlik amacıyla istenmiş olduğunu belirtiriz.

Bölüm 7
Hesap Problemleri Hakkında Çözümler
Yukarıda anlatılan bütün verileri eksiksiz halde yerine getirdiğinizde hesabınız hakkında herhangi bir problem esnasında kolaylıkla çözüme ulaşacağından emin olabilirsiniz.Ancak buna rağmen otomatik sistem konuyu çözüme ulaştıramıyorsa ve bir çıkmazın içindeyseniz Hesap yetkililerimiz gerekli hassasiyet ile birlikte sizlere yardımcı olmaya çalışıcaklardır.

Neler Yapabiliriz?
Vakit geçirmeden konuyu Hesap Yetkililerine aktarmalıyız.Ancak bu aktarımı yaparken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.
Öncelikle şunu bilmeliyizki hesap konusu ciddi bir konu olduğu için oyun içinde aktarılması söz konusu değildir.Bu yüzden oluşturulmuş özel e-mail’lara mail atmanız en doğrusu olucaktır.Bu özel mail’ların haricinde size verilen hiçbir e-mail adresine bilgilerinizi kesinlikle atmayınız,unutmayınızki sizden Hesap Yetkilileri haricinde hiç kimse hatta hiçbir staff bilgi talep etmiyecektir,etmesi yasaktır.Bu özel mail adresleri yazımızın sonunda verilicektir.

Mail atarken nelere dikkat etmelisiniz?
Mail atarken dikkat etmeniz gereken konulardan bazıları öncelikle sorununuzu detaylı bir şekilde anlatmanız ve hesap isminizi vermenizdir.Sorununuz detaylı bir şekilde anlattıktan sonra ve hesap isminizle birlikte mail attıktan sonra yapmanız gereken tek şey beklemektir.Bu süreç içerisinde ufak gecikmeler yaşanabilir.Bu gecikmeler yetkililerin kişisel hayatından dolayı veya bazı teknik aksaklıklardan dolayı meydana gelmiş olabilir.Lütfen bu gecikmeler için hesap sorma yoluna değil,attığınız mail’ı tekrarlama yoluna gidiniz.

Attığınız mail alındı,yetkililer işlem sürecine geçti
Bu süreç içerisinde yetkililer sizinle karşılıklı mail’laşabilir.Burdaki amaç hesabın size ait olup olmadığını ve sorunu detaylı bir şekilde anlamaktır.Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi hesap bilgileriniz tam ise size büyük avantaj sağlıyıcaktır.Yetkililer sizlere mail’larında oyun içinde pg atmanızı isteyebilirler.Bu durumda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise sizden bunu isteyen yetkiliyle muhattap olmanızdır.Eğer size mail atan yetkiliden farklı bir yetkili ile karşı karşıyaysanız lütfen size gelen mail’dan bahsedin.Eğer size mail atan yetkili oyunda değilse,mail’da uygun bir zaman belirtin.Bu zaman içerisinde sizinle mutlaka irtibatta bulunulucaktır.

Yetkili arkdaşlar pg atmamı istedi oyun içinde,sonra?
Attığınız pg’den sonra sizen bu pg’i talep eden yetkili arkadaş sizi mutlaka uygun bi yere götürücek ve burada Robert tarafından geliştirilmiş özel sistemden yararlanarak size yardımcı olmaya çalışıcaktır.

Nedir bu özel sistem?
Bu sistem RHS olarak adlandırılmaktadır.Açılımı Revolution Hesap Sistemi olarak bilinmektedir.Sistem Remote Control gerekmeksizin,database bağlı şekilde ve tamamiyle oyun içinde çalışmaktadır.Bu sistemde kişinin vermiş olduğu hesap adına göre adını soyadını,şifresinin ilk ve son hanesini,kaç haneli şifreye sahip olduğunu,güvenlik kodunun ilk ve son hanesini,pin kodunun ilk ve son hanesini,gsm numarasını,e mail adresi,kayıt mail adresi vb bilgiler görüntülemektedir.Aynı zamanda blocklanmış hesapları açma işlemleride bu sistem yoluyla yapılmaktadır.Sistemde hiçbir şifre,güvenlik kodu,pin numarası tam olarak gözükmemektedir.Burdan sonra yetkililer hesabın sizin olduğuna kanaat getirdiklerinde bu veriler üzerinde işlem yapma hakkına sahiptirler.Ama daha öncede belirtildiği gibi sistem sadece 2 yetkilide çalışmaktadır.Yapılan değişiklik tabiki direk up-to-date edilmemektedir.Öncelikle Robert’in onayına gitmektedir.Kısa bir araştırmadan sonra Robert değişikliği onaylar veya red eder.Red etme sebeplerinin tamamı ve red cevabı işlemi yapan yetkiliye geri döner.Bu işlemlerden sonra yetkili kişi sizi mutlaka mail ile tekrar bilgilendiricektir.Hack vb durumlardada aynı sistem aynı şekilde kullanılıcaktır.
Bu yüzden yetkililere tam,eksiksiz ve doğru bilgiler vermeniz çok önemlidir.Unutulmaması gereken şey yetkililer sizlerin hiçbir bilginizi tam olarak görememektedirler(şifre,pin vb) bu yüzden yetkililerden lütfen “şifremi söleyin,pin kodumu söleyin lütfen” gibi isteklerde bulunmayınız.

Önemli Not: Onaylama işlemi 48 ile 72 saat arasında değişebilir.Bu sürecin çok daha kısa (örn: 2-3 saat) olma ihtimalide mevcuttur.

Bölüm 8
Hesap Kapatılması ve Konu Hakkındaki Diğer Bilgiler
Hiç kimse unutmamalıdırki Revolution sunucusu free play shard dediğimiz kategoriye girmektedir.Bu kategori ücretsiz oyun sunucusu anlamına gelmektedir.Bu yüzden sunucu içerisinde herkesin kayıt olup girebiliceğini düşünerek alınması gereken bazı önlemler,kurallar ve tedbirler player’larımızın huzurunu arttırıcaktır.
Sunucuda verilen bazı cezaların dışında(jail) ağır kapsamlı suçların cezasıda Hesap Kapatma işlemidir.Bu işlem aşağıda sıralanıcak bir çok suç için geçerlidir.Bugüne kadar yapılan bazı eksiklikler ve hatalardan dolayı bu işlemden bir çok kere geriye dönüldü,hesaplar açıldı veya yeterince araştırma yapılmadı.Ancak şunu bilmenizi isterizki özellikle bu aydan sonra işlenmiş suçlardan dolayı kapatılan hiçbir hesap asla,kesinlikle açılmayacaktır! Özellikle yeni meydana gelen Multi Client (çoklu client) kullanımından dolayı hesabı kapatılan ve 1 hafta sonra açılıcağı söylenen hiçbir hesap açılmayacaktır.Bu konu hakkında lütfen pg ve mail atmayınız.Pg’ler ve mail’lar direk olarak silinicektir.

Hesap kapatılmasını gerektiren suçlar
• Görevli′nin yanında küfür etmek, görevliye küfür etmek, page yoluyla küfür, görevliyi tehdit etmek.
• Multi Client,Speed vb 3rd programları kullanmak.
• Sunucu üzerinde çıkar amaçlı reklam yapmak,ticari amaçlı reklam yapmak vb
• Staff alımı vb işlemleri yetkili ağzıyla yetkililere ait olmayan mail adresi vermek şifre vb bilgiler istemek
• 3 kere bug abuse(hata sömürme) veya 3 kere küfür suçlarından Jail cezası almak.
• Sunucu üzerinde asılsız ilanlar,haberler.

Bu suçlardan dolayı kapatılan hiçbir hesap tekrar açılmayacaktır.Kapatılan her hesabın kapatılma bilgisi otomatik olarak işlenmekte ve kontrol edilmektedir.Bu yüzden işlenen suçlar konusunda yanlış tabirde bulunulması işe yaramayacaktır.

Önemli Not: Hesap güvenliği player’ların kişisel sorumluluğu içerisinde bulunduğu için hack vb durumlarda hesabınızla yapılan herhangi bir işlem aynı cezalara tabi tutulucaktır.Ve kesinlikle mağduriyetiniz göz önünde bulundurulmayacaktır.Eğer yetkililer olarak biz bu kadar güvenlik sistemini meydana getirdiysek,sizlerde aynı özveriyi hesabınız için göstermelisiniz.Bu yüzden “hack yedim ben yapmadım,lütfen hesabımı açın” vb cümleler kurmayınız işe yaramayacaktır.

Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda umarım Hesap’lar hakkında size detaylı bilgi veren bir yazı oluşturabilmişimdir.Lütfen bu yazıyı 10 dakikanızı ayırarak okuyunuz,inanın sizin ve diğer bütün player arkadaşlarımızın huzuru,mutluluğu,güvenliği için son derece büyük önem teşkil etmektedir.Bundan sonra diğer kurallarımız ile birlikte sizlerin karşısına daha güvenilir ve güçlü şekilde çıkacağımızdan emin olabilirsiniz.
Unutmayın,her şey sizler için…