Revolution | Ultima Online Shard
ANA SAYFA
KAYIT
DOSYALAR
FORUM
HARİTA

Hazine Sistemi

19.01.2016
Eths

Hazine avcıları iş başına.. Elinizde hazine haritanız mı var? Neden ganimetlerinizi almak için hala bekliyorsunuz?

Geçmiş zamanlarda korsanlar, eski büyük savaşçılar ve rahipler kendi paylarına düşen hazinelerini güvenli yerlere gömerek sakladılar. Ve bunları tekrar bulabilmek içinse hazine haritaları yazıp bunları şişelere koydular. Zamanla korsanlar şişeleri deniz savaşlarında denizlere düşürdü, savaşçılar daha güvende tutabilmek için bunları kullanılmayan maden ocaklarına sakladı, rahipler ise bunun için ağaç kovuklarını tercih ettiler.

 

Hazine sistemi için öncelikli S.O.S bottle’nız olması gerekli. Nedir bu S.O.S bottle?

Hazine haritalarının saklı durduğu şişelerdir. Bu şişeleri olta atarken, ağ atarken, maden kazarken yada odun keserken yeteneğiniz ile doğru orantılı olarak S.O.S bottle çıkma ihtimali artarak çantanıza düşecektir.

Bulduğunuz bu şişelere çift tıkladığınızda çantanıza random olarak hazine haritası düşmektedir. (Level 2-3-4-5) Ama şişeyi açarken kırılma ihtimalide mevcuttur.(Şişe kırılır harita düşmez)

Her seviye hazine haritasında daha güçlü hazine koruyucuları mevcuttur.

 

Sistem nasıl çalışmaktadır?

Öncelikle 1 adet hazine haritanız olmalı. Bu haritayı okuyup açabilmeniz için cartography ve lockpicking yeteneklerine sahip olmanız gereklidir. Hazine haritasını açarak önce yerini bulmanız(size hazine sandığına olan uzaklığı belirtmesi için çantanızda sextant olması gerekmektedir) daha sonra pickaxe ile hazine kasasını yer altından çıkartmanız gereklidir. (çıkartabilmek için mining yeteneği gerekmemektedir.) Önce pickaxe çift tıkayarak çıkan imleci çantanızdaki hazine haritasına tıklayarak kazı yapabilirsiniz. Kasa tam olarak yeryüzüne çıkana kadar bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir. Daha sonra lockpick yardımı ile kasanızın kilidini açacaksınız, fakat bunu yapınca hazine koruyucuları uyanacak ve size karşı hazineyi korumak için saldıracaktır. Bütün hepsini öldürmeden kasanın kilidi açılmayacaktır. Kilidi açtığınız anda çok büyük bir zehrin etkisi altına girersiniz.

 

Level 2 kasayı açmak için 40.0 lockpicking yeteneği gerekmektedir.

Level 3 kasayı açmak için 60.0 lockpicking yeteneği gerekmektedir.

Level 4 kasayı açmak için 80.0 lockpicking yeteneği gerekmektedir.

Level 5 kasayı açmak için 100.0 lockpicking yeteneği gerekmektedir.