Revolution | Ultima Online Shard
ANA SAYFA
KAYIT
DOSYALAR
FORUM
HARİTA

Store Crystal

17.01.2011
Robert

Store crystal malzemelerinizi düzenli şekilde saklayabileceğiniz, oyun içinde yaptığınız bazı rutin işleri kısayollar vasıtasıyla kolaylaştıran bir çantadır.

 

Büyü Malzemeleri;
Sağ alttaki “malzeme ekle” butonu ile çantanızdaki büyü malzemesini seçerek menüye ekleyebilirisiniz. Hemen yanında bulunan ufak buton ise çantanızdaki tüm büyü malzemelerini kristale eklemenizi sağlar.

Her büyü malzemesinin yanında bulunan buton ile büyü malzemesinin miktarını girip çantanıza çıkarabilirsiniz.

“Hepsinden çıkar” butonu ile belirlediğiniz miktarda tüm büyü malzemelerinden çıkartabilirisiniz.

“Hepsini eşitle” butonu ile belirlediğiniz miktarda tüm büyü malzemelerini çantanızda eşitler.(Eksik ise belirtilen sayıya tamamlar, belirtilen sayıdan fazla ise fazlalığı kristale geri atar.)

“Hedef belirle” komutu ile büyü malzemelerini istediğiniz hedefe (çanta vb.) çıkartmanızı sağlar.

 

Diğer Malzemeler
Kumaş, Bandaj, Boş şişeler, Balık ağları, Boş parşomenler (scroll), Tp, Odunlar (log)

Bu ürünlerden herhangi biri veya hepsi çantanızda iken “malzeme ekle” komutu ile tek tek seçerek yine yanındaki buton ile hepsini kristale eklemenizi sağlar.

Ayrıca malzemelerin yanındaki butondan çıkarmak istediğiniz miktarı yazarak çıkabilirsiniz.
“Hedef belirle” komutu büyü malzemelerindeki komut ile aynı işlevi görür.

Zırhlar
Çantanızda bulunması ve hasarsız olması şartıyla soldaki buton ile setleri kristale ekleyebilirisiniz.  Sağdaki buton ile çantanıza çıkarabilirsiniz, diğer menülerde belirlediğiniz hedef varsa oraya çıkarabilirsiniz.

 

İksirler
Aynı şekilde malzeme ekleme butonunu kullanarak çantanızdaki iksirleri seçtiğinizde kristale eklenir. Malzeme ekleme butonu ile keg’lerde kristale aktarılabilir. Bu işlem için dolu iksir fıçısınıdaki iksir miktarı kadar yanınızda boş şişe bulunmalıdır. Çantanızda boş şişe yok ise diğer malzemeler kısmında boş şişe miktarınız yeterli ise gerekli boş şişe oradan otomatik olarak kullanılıri. Bu seçeneğin yanındaki ufak buton ile çantanızdaki bütün iksirleri kristale ekleyebilirsiniz.

 

Kısayol  menüsü
Alt kısımdan “yeni kısayol” butonunu seçildikten sonra sırasıyla çıkarılmak (eşitlenmek) istenen kadar büyü malzemesi, diğer malzemeler, iksirler belirlenir ve son olarak bir zırh çıkarılması isteniyorsa bu seçim yapılır, bitir butonu kısayolunuzu oluşturur.

Kısayollar menüsünde kayıtlı olan kısayolları X butonu ile silebilirsiniz, X butonunun solundaki buton ile kısayolu adlandırabilirsiniz. Butona bastığınızda menü kapanır oyun ekranında koymak istediğiniz ismi (örneğin: savaş paketi) yazıp enter tuşuna bastığınızda kısayolun adı kaydedilmiş olacaktır. En soldaki kısayol ise yanındaki buton kaydettiğiniz miktarda tüm malzemeleri çantanıza çıkartır.

Not: Hedef belirle komutu kullandığınızda malzemelerde aynı hedefe çıkmaktadır her malzeme için ayrı bir hedef yoktur.

Kısayollarda da üzerinizde malzemelerden eksik var ise belirlediğiniz miktarı tamamlar fazla ile kristale geri alınır. Üzerinizde kısayolda belirlediğiniz set var ise yenisini çantanıza çıkmaz.