Revolution | Ultima Online Shard
ANA SAYFA
KAYIT
DOSYALAR
FORUM
HARİTA

Güç Yüzüğü

02.04.2012
Eths

Dünya′nın güçler dengesi belirli bir düzene oturmuştu. Her şey kontrol altına alınmış insanlar çıkan ufak olayların yanı sıra sıradan yaşamına devam ediyorlardı. Lord British′in  bilgesi Madrek bu durgun aylarda eski kitaplarını karıştırıyor ve eski efsanelere göz gezdiriyordu. Eski kitaplardaki efsaneler arasında bir tanesi ilgisini çekmişti. Efsanenin adı güç yüzüğüydü. Biraz araştırma yaptı. Bu yüzük yıllar önce sırra kadem basmıştı. Hakkında çok fazla bilgi olmamasına rağmen eldeki bilgiler yüzüğün gücünü anlatıyordu. 

Uzunca bir zaman önce kralların gücüne güç katmak için Minoc madenlerinden çıkmış olan özel madenlerden yapılmış ve yüksek ısıda büyülü güçler tarafından dövülen bu yüzük bir zamanlar Paladin Şövalyeleri lideri Ne′fud′a verilmişti. Lakin bu çok uzun sürmemiş Necromancer ordularının saldırısına maruz kalan Trinsic şehrinde Ne′fud düşmüş ve Necromancer lideri olan Kherr yüzüğü ele geçirmişti. Bu ışık çağının sonu olmuştu. 

Karanlık büyülerle tekrardan dövülen yüzük tamamen değişmiş ve üstünden kaldırılamayacak bir etki verilmişti. Yüzük iyilik için yapılmıştı fakat artık yüzüğün bir iradesi kalmamıştı. Yüzüğü takan kişinin iradesi ne ise yüzük ona itaat ediyordu. Ta ki o kişi ölene kadar yüzük hiçbir şekilde sahibini bırakmıyordu.

Kherr döneminden sonra yüzük nereye gitti, nasıl el değiştirdi bilinmiyordu. Lakin bir rivayete göre üç demir kapı arkasında gücün beklendiği söyleniyordu. Bu rivayetler dilden dile dolaştı ve unutulup gitti. 

Bilge Madrek durumun sorun yaratıp yaratmayacağı hakkında bilgi verdi. Madrek yüzüğü herkesten önce bulup büyülü güçleri ile etkisiz kılmalıydı. Lakin bulan kişi yüzüğü taktığında yüzük kişinin iradesi doğrultusunda hareket edecekti.  

Madrek ve British durumu fazla yaymak istemedi 
Madrek: 3 demir kapının arkasındaki güç demek 3 anahtar demek Lordum 
British: Bu 3 anahtar nerede peki?
Madrek: Her yerde olabilir nasıl ve kim tarafından saklandığı belirsiz. Fakat kesinlikle bu durumda büyü seziyorum ve bu durum işimizi zorlaştırıyor.
British: Kimseye söylemenden onu bulman gerekiyor, lakin ortalık çok karışabilir. 

Derken British ve Madrek′in yanında duran askerlerden biri duruma kulak misafiri olur. Gizli tutulması planlanan bu durumu, asker, şehrin tavernasında dilden dile dolaştırır. Tüccarlar savaşçılar herkes yüzüğün peşine düşmek isterler. Yalnızca ölünce seni bırakan ve gücünü katlayan eşsiz bir yüzük. Bunu sanırım herkes isterdi.

3 demir kapıyı açmak için anahtarlar gerekiyordu. Peki bu anahtarlar nerede bulunabilirdi? Büyü gücüyle saklandığı için her yerden çıkabilirdi. Belki dünyanın bir kenarından denizden yada şehirlerdeki sandıklarda. Aklınıza gelebilecek her yerde olabilirdi.

Kolay olan beklide anahtarları bulmak fakat 1 anahtarı bulmak 3 kapıyı açmayacaktı. Bütün anahtarların tek elde toplanması gerekiyordu. Bu gerçekten zor bir işti çünkü anahtarlarla yüzüğün ortak bir gücü vardı. Anahtarı bulan kişi anahtardan kurtulmak istiyorsa ya ölecek yada kapının kilidini açacaktı. Anahtar sahibinin dikkat etmesi gereken bir diğer durum ise hırsızlardı. Anahtarlar hırsızlar tarafından çalınabilirdi. Bunun dışında kapının kilidi açılınca anahtar kayboluyor ve kendini başka bir yere ışınlıyordu. Açılan kapı belli bir süreden sonra kendi kendine tekrardan kapanacaktır. 3 Kapının sonunda mutlak güce ulaşılacaktı. 

Bunun dışında 3. anahtar diğerlerinden farklı idi. Anahtarı bulmak için şifreli olan kutuyu bulman ve şifreyi girmen gerekir. Bu şifreler efsanenin yaşanmış olduğu yerlerde olduğu varsayılmaktaydı. Fakat şifreyi çözmek biraz sabır ve irfan işiydi. 

Bir diğer soru ise bu kapılar neredeydi? Öncelikle insanların bunu bilmesi gerekiyordu.

İnsanlar için ciddi anlamda karışık bir durumdu bu. İşleri gerçekten zordu. Fakat sonuç çok değerliydi. 

Yüzüğün gücü çok yüksektir. Yüzüğü takan kişi gücüne güç katacak. Ayrıca Yüzük taşıyıcısı hangi şehre giderse gitsin bunu bütün dünya öğrenecektir. Yüzüğe sahip olmak istiyorsanız eğer taşıyıcıyı kesinlikle öldürmelisiniz. Başka bir şekilde yüzük asla elden ele gezemez. 

Unutma yüzüğün gücü seni çağırıyor…

Yüzük ile ilgili önemli kurallar
- Yüzük sahibi günde iki saat online olmak zorundadır. (Yüzüğü çift tıklayarak sürenizi görebilirsiniz.)
- Yüzük hiçbir şekilde para ile satılamaz.
- Yüzüğü ele geçirdikten sonra sizde kalması için enerjiyi doldurmanız gereklidir.
- .player komutundan enerji seviyesinin ne kadar olduğunu ve kalan süreyi öğrenebilirsiniz. Yüzük sahibiyüzüğe 1 kez tıklıyarak enerji seviyesini görebilmektedir.
- 1 enerji=1 dakikadır. Enerji doldurulmamış ise yüzük kendine yeni efendi bulacak sizi terk edecektir.

Yüzüğü nasıl takip edebilirim?

.player yazarak veya .nerdeyim yazarak çıkan interaktif haritada  "Yüzüğü Takip Et" butonu ile yüzük sahibinin bulunduğu yeri görebilirsiniz. Butonun altında yüzük sahibinin adı görünmektedir.

Yüzük sahibinin adı yeşil olarak göründüğünde yüzük sahibi online demektir.

"Yüzüğü Takip Et" butonunu tıkladığınızda, harita kararıp sadece yüzük sahibinin bulunduğu bir miktar yer aydınlık kalacaktır. Yüzük sahibi online olmasa bile yüzük sahibinin konumunu görebilirsiniz.

Eğer yüzük sahibi online değil ise, yüzük sahibinin adı kırmızı görünecektir..

Notlar:
- Yüzük açığa çıktığı zaman kimde ise gitmiş olduğu şehirlerin duyuruları geçecektir. 
- Yüzük ve anahtar taşıyıcıları Düello alanına giremezler.