Revolution | Ultima Online Shard
ANA SAYFA
KAYIT
DOSYALAR
FORUM
HARİTA

Ev Tasarım Sistemi

08.01.2016
Eths

Geçici bir süre devre dışıdır.

 

Ev tasarımı:

Oyun içerisinde bulunan Provisioner vendorlarında yer alan “a House Placement Tool”u satın alarak kendi evinizi tasarlayabilirsiniz. “a House Placement Tool” un kullanımı üç bölümden oluşmaktadır.

 

Bölüm 1: Klasik Evler

Bu menüde klasik UO evlerini satın alabilirsiniz.

Bölüm 2: İki katlı tasarlanabilir evler

Bu menüde 7x7’den 13x13’e kadar çeşitli ebatlardaki ev zeminlerini seçebilir, bu şekilde kendi evinizi tasarlayabilirsiniz.

Bölüm 3: Üç katlı tasarlanabilir evler

Bu menüde 9x14’den 18x18’e kadar çeşitli ebatlardaki ev zeminlerini seçebilir, bu şekilde kendi evinizi tasarlayabilirsiniz.

 

A House Placement Tool Nasıl Kullanılır:

- Burada yapmanız gereken istediğiniz boyuttaki evi seçip boş bir zemine yerleştirmektir. İlk olarak karsınıza çıkan evin temeli olacaktır. 7x7’den 13x13’e kadar çeşitli ebatlardaki ev zeminlerini seçebilir, bu şekilde kendi evinizi tasarlayabilirsiniz.

 

 

- Evin temelinin yanında bulunan tabelaya tıklayarak menüden tasarım bölümünü seçerek açılan menüde “evi dizayn et” butonuna basarak evinizi inşaya başlayabilirsiniz. Ek olarak Tabela askısını değiştir, Tabela direğini değiştir ve Temel stilini değiştir gibi 3 seçenek vardır. Bunları kullanarak zemin, tabela ve direk değişiklikleri yaparak evinizin tasarımına uygun hale getirebilirsiniz. nlerini seçebilir, bu şekilde kendi evinizi tasarlayabilirsiniz.

 

- Bu inşa işleminde zemin çeşitleri, duvarlar, merdivenler, kapılar ve çeşitli aksesuarların bulunuduğu seçenekler mevcuttur.

 

- Evinizin duvarlarını döşerken menüde yer alan pencere resmine tıkladığınız zaman, pencereli duvar modelleri görünecektir.

 

- Evinizin kapısını seçerken duruş şeklini açılış yönünü(içeri ya da dışarı) olacak şekilde seçebilirsiniz. 


- Dizayn yaparken önce duvarları döşeyip zemini unutanlar olabilir, köşeleri görebilmek için menüde yer alan (her kata özel)    Story Visibility seçeneği ile duvarları saydam hale getirerek zemini döşeyebilirsiniz. 


- Evinizin zemini için çok çeşitli görseller bulunmaktadır.(su zemini, lav zemini, kar zemini vb.)

 

- Son olarak 2. ve 3. katlara çıkmak için evinize merdiven eklemeniz gerekmektedir. Menüde yer alan merdiven çeşitlerinden bir tanesini seçerek evinizin istediğiniz kısmına ekleyebilirsiniz.

 

Evinizin inşasını tamamladıktan sonra menüden çıkmadan sol tarafta bulunan “System Menü”ye tıklayarak açılan seçeneklerde yer alan “Commit” butonuna basarak evinizi kayıt etmeniz gerekmektedir. Kaydedilmeden çıkılan evlerin inşası iptal olur, yaptıklarınızın hepsi gider ve geri getirilmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

 

“A House Placement Tool” menüsünü açtığınızda menünün sağ tarafında evin katlarını görebilir bu şekilde her katın inşasını yapabilirsiniz. Bu seçenekleri kullanarak evinizi kendi istediğiniz doğrultuda yaratabilirsiniz.

 

Not: Evini kurup kaldırdıktan sonra kurulum bedelinin ve inşa bedelinin toplamından %25’lik bir kesinti yapılarak bankanıza aktarılmaktadır. Çantanıza deed seklinde düşmemektedir.